Tuvākajā laikā šīm automašīnām Latvijā pilnībā tiks liegta Tehniskā apskate un piedalīšanās ceļu satiksmē

Sabiedrības uzmanība galvenokārt ir vērsta uz svarīgu notikumu, kas noticis. Šis notikums radījis bažas, ka automašīnas Latvijā vairs nevarēs iziet tehnisko apskati, kā rezultātā tām tuvākajā laikā tiks aizliegts braukt pa ceļiem. Tomēr tam ir leģitīms izskaidrojums. Iespējams, daudzi cilvēki uzskata, ka tā vienkārši nav patiesība, taču pēdējie notikumi liecina, ka šāda veida automašīnas faktiski var zaudēt tiesības uz tehnisko apskati, kas padarītu tās nelietojamas uz Latvijas ceļiem. Tomēr šajā sakarā ir jāapsver arī šo izmaiņu cēloņi.

Neskatoties uz tiesību aktiem par administratīvajiem sodiem tiem, kuri maina odometra skaitītājus, šie sodi tiek izpildīti reti. Precīzāk būtu teikt, ka tie netiek izmantoti vispār, neskatoties uz to, ka tas tiek atzīts. Tādējādi krāpnieciskas darbības turpinās, neietekmējot to, ka preventīvie pasākumi ir viegli pieejami. Šīs zināšanas atklāja Saeimas deputāts un Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs.

Kulbergs uzskata, ka pašreizējo situāciju Latvijā var uzlabot, iedvesmojoties no Lietuvas metodes. Viņš iestājas par to, lai Latvijai šī mērķa sasniegšanai būtu jāīsteno tāda pati stratēģija. Būtībā, ja transportlīdzekļa odometrā reģistrētais nobraukums ir mazāks par iepriekš noteikto vērtību no iepriekšējā MOT, transportlīdzeklim tiks aizliegts pārvietoties pa koplietošanas ceļiem. Šajā gadījumā tas būtu pilnīgi loģiski.

Kad automašīna tiek pārbaudīta tehniskajā daļā Latvijā, odometra rādījumus fiksē CSDD un pēc tam nolasa. Rezultātā šī informācija tiek glabāta viņu datubāzē, kas ļauj indivīdiem bez maksas saņemt konkrētā transportlīdzekļa odometra rādījumus. To ir vienkārši izdarīt, meklējot automašīnu ar tās numura zīmi vai transportlīdzekļa numuru.

Lasi vēl : Sinoptiķi negaidīti nākuši klajā ar biedējošu prognozi par gaidāmo laiku tuvākajās dienās: “Būs Briesmīgi!”

Šodien ir noticis paradokss, kas ir neproduktīvs, transportlīdzekļa odometru manipulē bez soda. Tas nozīmē, ka automašīnām ar mainītiem odometriem ir atļauts braukt bez soda sankcijām, taču izpēte ir jūsu ziņā, jo CSDD datu bāze ir nepilnīga.

Šodien Latvijā personas, kuras piedalās manipulācijās ar odometru vai reklamē šos pakalpojumus, teorētiski ir spējīgas saņemt kriminālsodu. Tomēr, neskatoties uz šo sankciju esamību, tās netiek bieži izmantotas.

Iekšlietu ministrijas Administratīvo pārkāpumu departaments apgalvo, ka pēdējo divu gadu laikā administratīvo pārkāpumu gadījumi nav konstatēti. Turklāt ir ierobežota informācija par administratīvo noziegumu izpildi un tiem atbilstošu sodu saskaņā ar CSL 81. pantu.

Pašreizējās sistēmas neefektivitāte Latvijā odometru krāpniecības novēršanā liek ieviest alternatīvas soda metodes. Šo noziedzīgo darbību sekas izjūt gan patērētāji, gan nozare, jo vainīgie izvairās no atbildības. Drīzumā ir gaidāmas izmaiņas, kas to ātri mainīs.

You may also like...