Izsludināts, ka vakarā un naktī konkrētās vietās iespējamas spēcīgas viesuļvētras – Lūk riska zonas

Kā zināms, meteoroloģiskais centrs izsludinājis sarkano trauksmi, brīdinot par tuvojošos vētru, kas skars visu Latviju. Tomēr tagad ir noteikta precīza vieta, kur vētra sāks savu postošo ceļu. Pēc ilgas gaidīšanas noteikti Latvijas reģioni, kuri šopēcpusdien pakļauti spēcīgas viesuļvētras riskam.

Latvija ir pazīstama ar saviem viesuļiem, kam raksturīgas spēcīgas vēja brāzmas, kas var nodarīt būtisku kaitējumu infrastruktūrai un lauksaimniecībai. Šos viesuļus rada aukstā un siltā gaisa saplūšana, kas rada virpuli, kas var pārvietoties lielā ātrumā visā valstī. Visbiežāk šie viesuļi rodas vasaras mēnešos, kad laiks ir karsts un mitrs. Neskatoties uz postu, ko tās var nodarīt, daudzi Latvijas iedzīvotāji apbrīno šo dabas parādību skaistumu un spēku.

2010. gada 27. augustā virs Rīgas sāka veidoties neliels viesuļvētra. Par laimi, nav ziņots par bojājumiem, ko būtu izraisījis šis salīdzinoši nelielais laikapstākļu notikums. Pēc Latvijas meteorologa domām, 2012. gadā Latvijā sākās viesuļvētru un viesuļu biežuma pieaugums. Laikam ejot, šī teorija tika pārbaudīta un pierādīta kā patiesa un tas tika arī pieradīts. Taču, kā tas atspoguļojas tagad?

Vakar, sagaidot vētras tuvošanos, kas gaidāma stipra, tika izsludināts sarkanais brīdinājums. Līdz ar spēcīgo vētru iespējami arī tornado. Šorīt vietējās varas iestādes iesaka novada iedzīvotājiem vakara laikā palikt mājās. Ja tomēr nolemjat doties ārā, lūdzu, esiet īpaši piesardzīgi.

Lasi vēl : Šodien pasaules medijus pāršalkušas skumjas ziņas par populāro Allu Pugačovu

Saskaņā ar jaunākajām laikapstākļu prognozēm trešdienas vakarā un naktī Latvijā vairākos rajonos gaidāms pamatīgs nokrišņu daudzums un pērkona negaiss. Tomēr sagaidāms, ka stiprākais pērkona negaiss būs vēlā pēcpusdienā un vakarā.

Tiek prognozēts, ka pēc rīta vētrām debesis kļūs skaidrākas, izraisot saules siltuma pieplūdumu un kopējās temperatūras paaugstināšanos. Pēcpusdienā gaisa temperatūra sasniegs maksimumu ap 25 līdz 30 grādiem, izņemot Kurzemi, kur temperatūra būs nedaudz vēsāka, robežās no 19 līdz 24 grādiem.

Tuvojoties vēlai pēcpusdienai un vakaram, daudzviet visos reģionos būs nokrišņi. Tomēr ir sagaidāms, ka valsts centrālajā un austrumu daļā izcelsies stiprs pērkona negaiss.

Vietējās vētras aktivitātes, pamatīga krusa un spēcīgas lietusgāzes ir šo vētru potenciālie rezultāti, kas var izraisīt īslaicīgus plūdus.

Pagaidām Latvijas rietumu un centrālajos rajonos izsludināta oranžā trauksme, sagaidot spēcīgas vētras.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs atzīst, ka dienas laikā brīdinājuma līmenis, visticamāk, tiks paaugstināts līdz augstākajai, sarkanajai pakāpei. Tiek prognozēts, ka šī paaugstinātā trauksme visvairāk ietekmēs valsts centrālos un austrumu reģionus.

You may also like...