“Tas būs ļoti smags trieciens tūkstošiem!” Pavļuts ziņo par nepatīkamu vēsti, kas turpmāk ietkmēs arī Tevi!”

Patreizējās situācijas dēļ daudz kas ir mainījies, pie tam pēc esošajām Pavļuta domām, kā arī kopējiem valsts drošības pasākumiem būtu jābūt ne tikai krietni stipri pašsaprotamiem, bet arī tiem, kas ir vakcinēti. Pavļuts jau skaidri paspējis norādīt to, ka no vienas pusem tam visam ir jābūt gana efektīvam, lai novērstu medicīniskās situācijas pasliktināšanos, bet no otras puses, lai kopējā situācija nepārvērstos pavisam nekontrolējamā katastrofā, jo pašlaik saistībā ar kovidu, daudz kas ir pamatīgi pieklusis. Tieši šī iemesla dēļ viņam tika uzdots svarīgs jautājums par to, vai viņš varētu atrisināt patreizējo krīzi, neierobežojot vakcinēto. Viņš uzreiz atbildēja, ka tas nav melns vai balts jautājums!

Svarīgi ņemt vērā arī to, ka valdība tieši šajā jautājumā ir bijusi ļoti tieša, ka vakcinētajiem ierobežojumi nebūs, vai būs ļoti minimāli. Tieši tāda tipa solījumiem, tad arī jābūt acīmredzamām sekām, lai gan esošā situācija atkal nav no tām labākajām. Pavļuts uzsvēris, ka diskusijas par vakcinācijas ierobežojumiem ir pilnīgi saprātīgi skaidras un likumīgas, tāpēc viņš nekādā veidā negrās vainot savus kolēģus par izteikumiem un diskusijām. “Es personīgi noteikti uzskatu, ka drošības pasākumiem ir jābūt acīmredzamām priekšrocībām. Tomēr no otras puses, tām ir jābūt gana efektīvām, lai novērstu medicīniskās problēmas!”

Svarīgi akcentēt to, ka viņš intervijā acīmredzami steidza mudināt vakcinētos veikt konkrētus piesardzības pasākumu, lai kopumā varētu pasargāt arī tās grupas, kuras vēl kādu iemeslu dēļ nav potējušās. Tāpat viņš sacīja : “Mēs būsim atkal jau spiesti pievērsties tai sabiedrības nopietnākajām daļām un pieprasīt kopīgu vienotību! ” Uz sen izskanējušo jautājumu par ideju tērēt naudu, lai mudinātu vecāka gada gājuma cilvēkus vakcinēties, Pavļuts jau sacīja, ka šī ideja nav jauna. Taču konkrētā ideja joprojām ir tikusi atlikta un izskatās, ka tāds variants tomēr nebūs.

Svarīgi ņemt vērā, ka toreiz Labklājības ministre skaidri rosināja maksāt par vakcinēšanos gados vecākajiem iedzīvotājiem. Lai gan arī Krīzes vadības komitejas sēdē, arī turpmāk varētu skatīt jau tālākus uzlabojumus un galvenos priekšnoteikumus kā tālāk efektīvi varētu potēt vecāka gadagājuma iedzīvotājus. Svarīgākais tomēr ir saprast, ka pilnības skaidrības tomēr par to visu nav.

Pašlaik gan noteikti atliek tikai domāt un cerēt, ka visa situācija sāks uzlaboties, jo pretējā gadījumā šis viss sanāk milzīgs murgs lielākajai daļai iedzīvotāju, kuri vairs nespēj izturēt, jo šis viss notiek jau pārāk nesamērīgi ilgi.

You may also like...