Valsts Ieņēmumu Dienests Steidzīgi nāk klajā ar paziņojumu pilnīgi visiem iedzīvotājiem! Tas skars ikvienu

Tuvojas svētku laiks un kā zināms tas ir ļoti svarīgs laiks, kad aktīvi jālūkojas pēc dāvanām un dažādiem pirkumiem. Šoreiz gan attiecībā uz to klajā nācis arī Valsts Ieņēmumu Dienests, kas paziņojis lielus un svarīgus jaunumus visiem iedzīvotājiem. Tomēr attiecībā uz šiem jaunumiem, tās būs lielas izmaiņas daudziem iedzīvotājiem, jo saistīts ar ļoti specifisku lietu, kas turpmāk ietekmēs pilnīgi visus. Tomēr droši vien jautāsiet par ko iet runa? Laiks aplūkot lielos jaunumus un saprast kā tas tieši ietekmēs iedzīvotājus!

Valsts ieņēmumu dienests (VID) sāk pilotprojektu ar atsevišķu norēķinu iedzīvotājiem, kuri ilgstoši nav maksājuši nodokļus. VID informēja, ka sākotnēji sazināsies ar vairāk nekā 30 000 iedzīvotāju. Projekta mērķis ir palīdzēt iedzīvotājiem izprast tā iemeslus un atrast piemērotākos risinājumus, kā veiksmīgāk veidot savu sociālo aizsardzību, lai nebūtu jāsaskaras ar dažādām ķibelēm.  Pilotprojekta ietvaros iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 35 gadiem, kuri 2022.gada pirmajā pusgadā nebūs veikuši iedzīvotāju ienākuma nodokli un sociālās apdrošināšanas iemaksas, saņems paziņojuma vēstuli (elektronisko datu lapu) VID elektroniskajā kartotēkā.

VID pārstāve Santa Garanca pastāstīja, ka grupā ir vairāk nekā 30 000 iedzīvotāju.  Cilvēkiem, kuriem šajā periodā nav ienākumu, arī nodokļi nav jāmaksā, skaidrots vēstulē. Savukārt iedzīvotājus ar ienākumiem VID aicina saprast, kāpēc netiek maksāti nodokļi un ko viņi var darīt, lai tos nomaksātu turpmāk, rūpējoties par savu sociālo aizsardzību.

Informāciju par to, kādas sociālās apdrošināšanas iemaksas par personu ir veiktas, ikviens var pārbaudīt portālā “latvija.lv” – Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras elektroniskajā pakalpojumā “Informācija par sociālās apdrošināšanas iemaksām un apdrošināšanas periodiem”.

Ja persona ir strādājusi pie darba devēja, kura darbinieki nav maksājuši nodokļus, VID aicina ziņot, zvanot uz Uzticības tālruni 80009070 vai rakstot uz e-pasta adresi parkapumi@vid.gov.lv ar pēc iespējas precīzāku informāciju. Iedzīvotājiem, kuri strādā, nenoslēdzot darba līgumu, jāziņo Valsts darba inspekcijai. Tāpat VID norāda, ka ir svarīgi izprast biežāk sastopamās situācijas, kurās personai jāmaksā nodokļi par sevi.

Piemēram, saimnieciskā darbība jāreģistrē, ja ienākumus gūst no preču vai pakalpojumu pārdošanas. Darbiniekiem, kas strādā Latvijā, bet strādā attālināti pie ārvalstu darba devēja, jāreģistrējas un jāmaksā nodokļi EDS. Savukārt Latvijas iedzīvotājiem, kuri gūst ienākumus ārpus ES, nodokļi jāmaksā attiecīgajās valstīs, bet Latvijā jāiesniedz gada ienākumu deklarācija un jāsamaksā nodokļu starpība, ja tāda ir.

VID atgādināja iedzīvotājiem, kuri gūst ienākumus, izīrējot nekustamo īpašumu, iespēju to darīt ar vienkāršotu kārtību un samazinātām nodokļu likmēm, vienlaikus skaidrojot, ka sociālās iemaksas šādā veidā netiek veiktas.

Valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas sniedz finansiālu nodrošinājumu pilsoņiem, ja viņi nespēj strādāt slimības, bezdarba, invaliditātes, kļūstot par jaunu vecāku vai aizejot pensijā. Savukārt iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksāšana attiecas uz valsts sniegto medicīnisko aprūpi, izglītību, apsardzi un citiem pakalpojumiem, lai nodrošinātu iedzīvotāju kvalitatīvu un drošu ikdienu.

You may also like...